0

\*-+--------

Swank on Sports

"Your First Source For All Things Sports"

  

 

 

High School Football & Basketball Scores

 

C

 

 

 

High School Boys' Basketball Scoreboard

 

 

 

 

C

Tuesday, November 29

 Knox Morrow Athletic Conference

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Northmor

49

@ Centerburg

      51 (F)

       

(2)

     
     
C

Non Conference

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Clear Fork

42

Cardington

57

@ Madison

      58 (F)

@ Ridgedale

     34 (F)

 

     

C

Massillon Jackson

56

Mt. Gilead

*

@ Wooster

     44 (F)

@ Loudonville

       *

(2)

     

 

Warsaw River View

80

Chippewa

*

@ West Holmes

      77 (F/OT)

@ Cloverleaf

     *

 

     

C

Marion Pleasant

*

Dalton

43

@ Marion Elgin

     *  

@ Berlin Hiland

       48 (F)

(2)

     

 

River Valley

59

Hillsdale

49

@ Olentangy Berlin

      69 (F)

@ Wellington

     33 (F)

 

     

C

Delaware Hayes

*

Norwayne

75

@ Marion Harding

     *  

@ Orrville

       29 (F)

(2)

     

 

Highland

39

Kidron CC

*

@ Fredericktown

      36 (F)

@ Rittman

     *

 

     

C

Bellevue

48

Waynedale

*

@ Port Clinton

     58 (F)

@ Tuslaw

       *

(2)

     

 

Norwalk St. Paul

45

Black River

*

@ Vermilion

      52 (F)

@ Mans. St. Peter's

     *

 

     

C

Old Fort

83

Wooster Triway

64

@ Oak Harbor

     48 (F)

@ St. Thomas Aquinas

       67 (F)

(2)

     

 

Kansas Lakota

*

Akron Manchester

51

@ Arcadia

      *

@ Coventry

     50 (F)

 

     

C

Hopewell-Loudon

63

Claymont

*

@ Wynford

     54 (F)

@ Fairless

       *

(2)

     

 

Buckeye Central

58

Northwest

66

@ South Central

      63 (F)

@ Alliance

     67 (F)

 

     

C

Plymouth

48

CVCA

*

@ Seneca East

     71 (F)

@ Woodridge

       *

(2)

     

 

Bucyrus

*

Canton South

*

@ Vanlue

      *

@ Carrollton

     *

 

     

C

Mohawk

80

@ Riverdale

     40 (F)

       

(2)

     
     
C

 

 

 

High School Girls' Basketball Scoreboard

 

 

 

 

C

Tuesday, November 29

Ohio Cardinal Conference

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Mt. Vernon

44

@ Ashland

      33 (F)

       

(2)

     
     
C

Sandusky Bay Conference (Lake)

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Bellevue

59

Sandusky Perkins

61

@ Sandusky

      24 (F)

@ Clyde

     31 (F)

 

     

C

Norwalk

46

@ Tiffin Columbian

     27 (F)

       

(2)

     
     
C

Sandusky Bay Conference (River)

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Sandusky St. Mary's

*

Tiffin Calvert

35

@ New Riegel

      *

@ Gibsonburg

     61 (F)

 

     

C

Fremont St. Joe

29

Hopewell-Loudon

37

@ Old Fort

     54 (F)

Danbury

       20 (F)

(2)

     
     
C

Mid-Buckeye Conference

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Lucas

27

 

 

@ Crestline

      37  (F)

 

     

 

     
     
C

Non Conference

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Col. DeSales

46

Carey

71

@ Mansfield Senior

     63 (F)

@ Cardinal Stritch

       16 (F)

(2)

     

 

Ontario

*

Marion Harding

44

@ Smithville

      *

@ Upper Sandusky

     51 (F)

 

     

C

Seneca East

*

Mansfield Christian

*

@ Kansas Lakota

     *  

@ Hillsdale

       *

(2)

     

 

Mapleton

27

Kidron CC

*

@ Hillsdale

      36 (F)

@ Rittman

     *

 

     

C

Crestview

10

@ Col. Crawford

     44 (F)

       

(2)

     
     
C

 

 

 

High School Boys' Basketball Scoreboard

 

 

 

 

C

Monday, November 28

Non Conference

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Colonel Crawford

50

@ Crestline

      23 (F)

       

(2)

     
     
C

 

 

 

High School Girls' Basketball Scoreboard

 

 

 

 

C

Monday, November 28

Non Conference

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Orrville

33

Wellington

32

@ West Holmes

      57 (F)

@ Western Reserve

       38 (F/OT)

(2)

     

 

New Philadelphia

51

Buckeye Central

41

@ Indian Creek

      58 (F)

@ Riverdale

    24 (F)

 

     

C

East Knox

12

Ridgedale

27

@ Pleasant

      48 (F)

@ Bucyrus

       57 (F)

(2)

     

 

Port Clinton

62

Liberty Union

79

@ Vermilion

      39 (F)

@ Danville

    70 (F)

 

     

C

Edison

38

Akron St V/St M

64

@ Eastwood

      49 (F)

@ Dalton

       32 (F)

(2)

     

 

Oak Harbor

31

Loudonville

40

@ Tol. Bowsher

      27 (F)

@ Medina Buckeye

      39 (F)

 

     
     
C

 

 

 

High School Boys' Basketball Scoreboard

 

 

 

 

C

Saturday, November 26

Non Conference

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Sandusky

89

Mapleton

32

@ Ashland

      56 (F)

@ Black River

       65 (F)

(2)

     

 

Bellevue

54

Western Reserve

52

@ Margaretta

      40 (F)

@ Mans. St. Peter's

     43 (F)

 

     

C

Norwalk

PP

Crestline

26

@ Keystone

      

@ Buckeye Central

       46 (F)

(2)

     

 

Vermilion

42

Mansfield Christian

64

@ Firelands

      47 (F)

@ Bucyrus

     28 (F)

 

     

C

Fremont St. Joe

55

Cardington

47

@ Cory-Rawson

      58 (F)

@ Delaware Christian

       33  (F)

(2)

     

 

Tiffin Calvert

39

Malvern

58

Cardinal Stritch

      59 (F)

@ Smithville

     45 (F)

 

     

C

Seneca East

90

CVCA

47

@ Danbury

      79 (F)

@ Pick North

       66 (F)

(2)

     

 

Wynford

70

Wellington

75

@ Monroeville

      66 (F)

New London

      39 (F)

 

     
     
C

 

 

 

High School Girls' Basketball Scoreboard

 

 

 

 

C

Saturday, November 26

Ohio Cardinal Conference

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Lexington

*

@ West Holmes

      *

       

(2)

     
     
 

Non Conference

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Mansfield Senior

47

Wynford

48

@ Shelby

     53 (F)

@ Riverdale

     52 (F)

 

     

C

Vermilion

*

Orrville

29

@ Firelands

      *

@ Waynedale

       48 (F)

(2)

     

 

Edison

56

Hillsdale

44

@ San. St. Mary's

      15 (F)

@ Lucas

       5 (F)

 

     

C

Seneca East

*

Jones Leadership

*

@ Old Fort

      *

@ Crestline

       *

(2)

     

 

Colonel Crawford

43

CVCA

51

@ New London

      30 (F)

@ Gimour Academy

     54 (F)

 

     
     
C

 

 

 

High School Boys' Basketball Scoreboard

 

 

 

 

C

Friday, November 25

Non Conference

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Shelby

53

South Central

69

@ Madison

      67 (F)

@ Mans. St. Peter's

       53 (F)

(2)

     

 

Ashland

45

Buckeye Central

38

@ Norwalk

     48 (F)

@ Plymouth

    37 (F)

 

     

C

Lakewood

39

Monroeville

60

@ Highland

      51 (F)

@ Seneca East

       62 (F)

(2)

     

 

Fostoria

49

Riverdale

40

@ Port Clinton 

     47 (F)

@ Carey

    47 (F)

 

     

C

Edison

56

Chippewa

68

@ New London

      24 (F)

@ Rootstown

       31 (F)

(2)

     

 

Oak Harbor

45

Wooster Triway

73

@ Genoa

     48 (F)

@ Northwestern

    72 (F)

 

     

C

Arcadia

31

@ Hopewell-Loudon

      67 (F)

       

(2)

     
     
C

 

 

 

High School Girls' Basketball Scoreboard

 

 

 

 

C

Friday, November 25

Non Conference

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Norwayne

49

Perrysburg

49

Wooster Triway

      37 (F)

@ Bellevue

       39 (F)

(2)

     

 

Buckeye Central

43

Margaretta

41

Ashland

     41 (F)

@ Fremont Ross

    47 (F)

 

     

C

Copley

39

Northwood

13

Waynedale

      47 (F)

@ Danbury

       58 (F)

(2)

     

 

Anthony Wayne

*

Chippewa

*

Massillon Jackson 

     *

@ Rootstown

    *

 

     

C

Wooster

37

Black River

*

@ Smithville

      56 (F)

@ Lucas

       *

(2)

     

 

Northwest

42

 

 

Berlin Hiland

     31 (4)

 

    

 

     
     
C

 

 

 

High School Football Playoff Scoreboard

 

 

 

 

C

Friday, November 25

Division I

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Lakewood St. Ed's

31

Cincinnati Moeller

24

Gahanna-Lincoln

    7 (F)

Springfield

      28 (F)

(2)

     
     
 

Division II

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Massillon

20

Toledo CC

52

Akron Hoban

      41 (F)

Kings Mills Kings

     49 (F)

 

     
     
C

Division III

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Canfield

38

Bloom-Carroll

35

Holy Name

    21 (F)

Tippecanoe

      12 (F)

(2)

     
     
 

Division V

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Ironton

35

South Range

35

Valley View

      21  (F)

Liberty Center

     0 (F)

 

     
     
C

 

 

 

High School Boys' Basketball Scoreboard

 

 

 

 

C

Wednesday, November 23

Non Conference

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Centerburg

39

North Baltimore

37

@ Mt. Vernon

      57 (F)

@ Fremont St. Joe

       57 (F)

(2)

     

 

Fairbanks

49

New Riegel

41

@ Pleasant

      46 (F)

@ Riverdale

    38 (F)

 

     

C

Westland

40

Kansas Lakota

54

@ Marion Harding

      62 (F)

@ Vanlue

       68 (F)

(2)

     

 

Sandusky

79

Northmor

51

Elyria

      76 (F)

@ Marion Elgin

    58 (F)

 

     

C

Upper Sandusky

51

Fredericktown

32

@ Willard

      63 (F)

@ Northridge

       58 (F)

(2)

     

 

Huron

59

Strasburg-Franklin

54

@ San. St. Mary's

      45 (F)

@ Orrville

    47 (F)

 

     

C

Margaretta

60

@ Western Reserve

      22 (F)

       

(2)

     
     
C

 

 

 

High School Girls' Basketball Scoreboard

 

 

 

 

C

Wednesday, November 23

Non Conference

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Wooster

49

Canton McKinley

48

@ Uniontown Lake

      62 (F)

@ CVCA

       55 (F)

(2)

     
     
C

 

 

 

High School Girls' Basketball Scoreboard

 

 

 

 

C

Tuesday, November 22

Sandusky Bay Conference (River)

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Kansas Lakota

58

New Riegel

*

@ San. St. Mary's

      7 (F)

@ Fremont St. Joe

       *

(2)

     
     
 

Firelands Conference

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Monroeville

*

 

 

@ New London

      *

 

     

 

     
     
C

Wayne County Athletic League

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Chippewa

76

Smithville

51

@ Norwayne

      43 (F)

@ Hillsdale

       8 (F)

(2)

     

 

Rittman

*

Waynedale

61

@ Dalton

      *

@ Northwestern

     50 (F)

 

     
     
C

Principal's Athletic Conference

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Orrville

29

@ Canton South

      39 (F)

       

(2)

     
     
 

Non Conference

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Mansfield Senior

52

North Baltimore

35

@ Olentangy Orange

      40 (F)

@ Hopewell-Loudon

     49 (F)

 

     

C

Clear Fork

52

Lucas

9

@ Madison

      39 (F)

@ South Central

    66 (F)

(2)

     

 

Lexington

35

Colonel Crawford

40

@ Ontario

      43 (F)

@ Plymouth

     15 (F)

 

     

C

Col. DeSales

60

Oberlin Firelands

56

@ Mt. Vernon

      34 (F)

@ Mapleton

       39 (F)

(2)

     

 

Galion

18

Ridgemont

4

@ Mt. Gilead

      26 (F)

@ Mohawk

     43 (F)

 

     

C

Marion Pleasant

31

Loudonville

39

@ Fairbanks

      51 (F)

@ Cardington

       38 (F)

(2)

     

 

River Valley

42

Utica

42

@ Jonathan Alder

      46 (F)

@ Fredericktown

     35 (F)

 

     

C

Highland

16

Centerburg

*

@ Granville

      49 (F)

@ Marion Elgin

       *

(2)

     

 

Bellevue

54

Crestline

*

@ Van Buren

      44 (F)

@ East Knox

     *

 

     

C

Sandusky

37

Danville

38

@ Port Clinton

      64 (F)

@ Johnstown

       29 (F)

(2)

     

 

Sandusky Perkins

33

Black River

53

@ Fremont Ross

      51 (F)

@ Mans. Christian

     71 (F)

 

     

C

Upper Sandusky

48

Wooster Triway

42

@ Willard

      45 (F)

@ Canton CC

       31 (F)

(2)

     

 

Liberty-Benton

63

Akron Manchester

37

Tiffin Columbain

      19 (F)

@ Field

     42 (F)

 

     

C

Margaretta

44

Massillon Tuslaw

35

@ Toledo Christian

      57 (F)

@ Dover

       28 (F)

(2)

     

 

Oak Harbor

32

Akron Coventry

26

@ Genoa

      28 (F)

@ Fairless

     51 (F)

 

     
     
C

 

 

 

High School Girls' Basketball Scoreboard

 

 

 

 

C

Monday, November 21

Non Conference

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

John Glenn

57

Dalton

30

@ New Philadelphia

      42 (F)

Northwest

       39 (F)

(2)

     
     
C

 

 

 

High School Girls' Basketball Scoreboard

 

 

 

 

C

Saturday, November 19

Non Conference

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Mansfield Senior

65

Liberty Union

*

@ Sandusky

      31 (F)

@ Danville

       *

(2)

     

 

West Holmes

*

Akron Firestone

*

@ Dover

      *

@ Chippewa

     *

 

     

C

Johnstown Northridge

41

Harvest Prep

59

@ Highland

      28 (F)

@ Loudonville

       27 (F)

(2)

     

 

Clyde

*

Fairless

39

@ Fremont St. Joe

      *

@ Alliance

     37 (F)

 

     

C

Sandusky Perkins

42

CVCA

51

@ Toledo CC

      46 (F)

@ Nordonia

       39 (F)

(2)

     

 

Buckeye Central

63

South Central

45

@ Willard

      42 (F)

@ Northwestern

     62 (F)

 

     

C

New London

37

Huron

50

@ Edison

      36 (F)

@ Vermilion

       46 (F)

(2)

     

 

Black River

40

Barberton

29

@ Plymouth

      34 (F)

Wooster Triway

     63 (F)

 

     

C

Colonel Crawford

31

Wellington

31

@ Western Reserve

      26 (F)

Norwayne

       63 (F)

(2)

     

 

Bucyrus

52

Akron Coventry

29

@ Marion Elgin

      27 (F)

Orrville

      53 (F)

 

     

C

Upper Sandusky

53

Ashland

17

@ Riverdale

      17 (F)

Sugarcreek Garaway

       19 (H)

(2)

     

 

Cardington

45

East Canton

40

@ Ridgedale

      11 (F)

@ Rittman

     28 (F)

 

     
     
C

 

 

 

High School Football Playoff Scoreboard

 

 

 

 

C

Saturday, November 19

Division VII

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Warren JFK

22

Newark Catholic

27

Danville

     21 (F)

Hannibal River

       12 (F)

(2)

     

 

Antwerp

7

Fort Loramie

0

LCC

      43 (F)

New Breman

     24 (F)

 

     
     
C

Division IV

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

West Branch

37

Steubenville

43

Jefferson Area

     41 (F)

Indian Valley

      7 (F)

(2)

     

 

Cleve. Glenville

42

Cin. Wyoming

7

Van Wert

      33 (F)

Cincinnati Taft

      0 (F)

 

     
     
C

Division VI

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Kirtland

30

Fort Frye

35

Mogadore

       0 (F)

Bellaire

       28 (F)

(2)

     

 

Columbia

0

Marion Local

55

Columbus Grove

       34 (F)

Allen East

      0 (F)

 

     
     
C

 

 

 

High School Girls' Basketball Scoreboard

 

 

 

 

C

Friday, November 18

Ohio Cardinal Conference

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Mansfield Madison

49

@ Wooster

      61 (F)

       

(2)

     
     
C

Non-Conference

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Ashland

38

Hopewell-Loudon

54

@ Norwalk

       57 (F)

@ Seneca East

      33 (F)

 

     

C

Loudonville

PP

Plymouth

35

@ Lexington

      

@ Hillsdale

       32 (F)

(2)

     

 

Mt. Vernon

*

Waynedale

56

@ Centerburg

       *

@ Crestview

      10 (F)

 

     

C

Shelby

41

Western Reserve

32

@ Margaretta

      58 (F)

@ Keystone

       35 (F)

(2)

     

 

Crestline

22

Colonel Crawford

32

@ Galion

       31 (F)

@ Northmor

      18 (F)

 

     

C

River Valley

43

Bucyrus

52

@ Wynford

      45 (F)

@ Vanlue

       48 (F)

(2)

     

 

Fredericktown

50

Carey

51

@ Highland

       41 (F/OT)

@ Riverdale

      25 (F)

 

     

C

Edison

33

Upper Sandusky

53

@ Bellevue

      62 (F)

@ Van Buren

       35 (F)

(2)

     

 

Fremont Ross

60

North Union

47

@ Clyde

       34 (F)

@ Cardington

      32 (F)

 

     

C

Woodmore

36

BC Western Reserve

58

@ Port Clinton

      39 (F)

@ Manchester

       33 (F)

(2)

     

 

Oak Harbor

49

Canton South

52

@ Rossford

       22 (F)

@ West Branch

      49 (F)

 

     

C

Maumee Valley

*

Kansas Lakota

54

@ Fremont St. Joe

      *

@ Arcadia

       41 (F)

(2)

     

 

Gibsonburg

*

Huron

41

@ Elmwood

       *

Padua

       32 (F)  

 

     

C

New London

42

Vermilion

53

@ Mans. Christian

      52 (F)

Norwalk St. Paul

       27 (F)

(2)

     
     
C

 

 

 

High School Football Playoff Scoreboard

 

 

 

 

C

Friday, November 18

Division I

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Lakewood St. Edward

27

Gahanna-Lincoln

25

Mentor

      0 (F)

New Albany

       17 (F)

(2)

     

 

Springfield

35

Cincinnati Moeller

38

Olentangy Liberty

       7 (F)

Lakota West

      20 (F)

 

     
     
C

Division II

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Akron Hoban

41

Massillon

24

Hudson

      7 (F)

Uniontown Lake

       6 (F)

(2)

     

 

Avon

20

Kings Mills Kings

46

Toledo CC

       28 (F)

Cin. Anderson

      42 (F)

 

     
     
C

Division III

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Chardon

7

Col. Bishop Watterson

28

Canfield

      14 (F)

Bloom-Carroll

       38 (F)

(2)

     

 

Holy Name

56

Hamilton Badin

17

Parma Padua

       21 (F)

Tippecanoe

      20 (F)

 

     
     
C

Division V

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

South Range

49

Ironton

34

Perry

      21 (F)

Harvest Prep

       0 (F)

(2)

     

 

Liberty Center

49

Valley View

21

Elmwood

      38 (F)

Milton Union

      7 (F)

 

     
     
C

 

 

 

High School Football Playoff Scoreboard

 

 

 

 

C

Saturday, November 12

Division IV

Region 14

At Marion Harding High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

West Holmes

35

Van Wert

      40 (F)

       

(2)

     
     
 

At North Ridgeville High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Cleve. Glenville

54

 

 

Elyria Catholic

       7 (F)

 

      *

 

     
     
C

Division VI

Region 22

At Medina High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Crestview

6

Columbia

    12 (F)

       

(2)

     
     
 

At Findlay

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Colonel Crawford

7

 

 

Columbus Grove

    14 (F/OT)

 

      *

 

     
     
C

Region 21

At Nordonia High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Dalton

0

Kirtland

    33 (F)

       

(2)

     
     
 

At Twinsburg High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Mogadore

41

Cuyahoga Heights

    10 (F)

       

(2)

 

Division VII

Region 25 

At Clear Fork High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Lucas

20

 

 

Danville

      27 (F)

 

      *

 

     
     
C

At Canfield High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Warren JFK

35

Southern

    0 (F)

       

(2)

     
     
 

Division VII

Region 26 

At Liberty Center High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Gibsonburg

27

 

 

Antwerp

     35 (F)

 

      *

 

     
     
C

At Ottawa Glandorf High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

McComb

26

LCC

    30 (F)

       

(2)

     
     
C

Other Division IV

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

West Branch

41

Jefferson Area

49

Akron Buchtel

      33 (F)

Canton South

       35 (F)

(2)

     

 

Indian Valley

34

Stuebenville

41

Col. Bishop Ready

     10 (F)

Columbus East

      22 (F)

 

     

C

Cin. Wyoming

40

Cincinnati Taft

44

Clinton-Massie

    7 (F)

Cin. McNicholas

   14 (F)

(2)

     
     
C

Other Division VI

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Fort Frye

27

Nelsonville-York

0

Dawson Bryant

    14 (F)

Bellaire

      20 (F)

 

     

C

Marion Local

35

Allen East

37

Versailles

    3 (F)

Tri-Village

       7 (F)

(2)

     
     
C

Other Division VII

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Newark Catholic

35

Hannibal River

42

Waterford

      7 (F)

Caldwell

      6 (F)

 

     

C

Ansonia

22

Fort Loramie

35

New Bremen

      26 (F)

Minster

       19 (F)

(2)

     
     
C

 

 

 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 

 

 

 

C

Saturday, November 12

 Division IV

At Wright State University

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Monroeville

17

23 21    

New Bremen

25

25 25    

(2)

     
     
C

Division III

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Mentor Lake Catholic

25 25 25

 

         

Coldwater

12 13 20

 

 

       

 

     
     
C

Division II

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Chardon ND/CL

25

19 14 25 15

Gilmour Academy

19

25 25 14 12

(2)

     
     
C

Division I

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Cincinnati Ursuline

21 25 25 25

 

         

Magnificat

25 22 22 21

 

 

       

 

     
     
C

 

 

 

High School Football Playoff Scoreboard

 

 

 

 

C

Friday, November 11

Division III

Region 10

At Brunswick High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Mansfield Senior

16

Holy Name

    17 (F)

       

(2)

     
     
C

Other Region 10

At North Royalton

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Parma Padua

35

 

 

Norton

 7 (F)

 

      *

 

     
     
C

Region 9

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Chardon

10

Canfield

33

Kenston

  7 (F)

Youngstown Ursuline 

      25 (F)

(2)

     
     
C

Region 11

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Thornville Sheridan

7

Jackson

22

Bloom-Carroll

 17 (F)

Col. Bishop Watterson

      24 (F)

 

     
     
C

Region 12

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Hamilton Badin

16

Western Brown

30

Wapakoneta

  9 (F)

Tippecanoe

       41 (F)

(2)

     
     
C

Division I 

Region 1

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Lakewood St. Ed's

28

Medina

21

Cleve. St. Ignatius

 7 (F)

Mentor

      42 (F)

 

     
     
C

Region 2

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Perrysburg

3

Springfield

42

Olentangy Liberty

  14 (F)

Centerville

       14 (F)

(2)

     
     
C

Region 3

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Gahanna-Lincoln

38

Upper Arlington

7

Pick Central

     14 (F)

New Albany

      20 (F)

 

     
     
C

Region 4

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Cincinnati Moeller

24

Cincinnati Elder

10

Mason

     16 (F)

Lakota West

       30 (F)

(2)

     
     
C

Division II

Region 5

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Akron Hoban

47

Painesville Riverside

14

Akron St. V/St. M

      7 (F)

Hudson

      16 (F)

 

     
     
C

Region 6

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Avon

45

Medina Highland

6

Olmstead Falls

  7 (F)

Toledo CC

       42 (F)

(2)

     
     
C

Region 7

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Massillon

42

Uniontown Lake

16

Big Walnut

     21 (F)

Westerville South

      7 (F)

 

     
     
C

Region 8

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Cin. Winton Woods

16

Trenton Edgewood

35

Kings Mills Kings

  23 (F)

Cincinnati Anderson

       55 (F)

(2)

     
     
C

Division V 

Region 17

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

South Range

34

Sugarcreek Garaway

17

Cardinal Mooney

       6 (F)

Perry

      27 (F)

 

     
     
C

Region 18

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Liberty Center

34

Elmwood

28

Coldwater

       0 (F)

Eastwood

       7 (F)

(2)

     
     
C

Region 19

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Ironton

37

Harvest Prep

25

Portsmouth West

       7 (F)

Wheelersburg

      21 (F)

 

     
     
C

Region 20

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Valley View

38

Milton-Union

38

Cincinnati Medeira

  7 (F)

Brookville

       6 (F)

(2)

     
     
C

 

 

 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 

 

 

 

C

Friday, November 11

 Division II

At Wright State University

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Chardon ND/CL

 

       

Gilmour Academy

Belmont Union

 

       

Hamilton Badin

(2)

     
     
C

Division I

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Col. Bishop Watterson

Perrysburg

         

Cincinnati Ursuline

Magnificat

 

       

 

     
     
C

 

 

 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 

 

 

 

C

Thursday, November 10

 Division IV

At Wright State University

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Monroeville

25

25 25    

Convoy Crestview

8

20 25 10

Newark Catholic

22

21 16    

New Breman

25

25 23 25

(2)

     
     
C

Division III

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Mentor Lake Catholic

23 25 25 25

Coldwater

25 21 25 25  

Versailles

25 16 17 17

Meadowbrook

17

25 18 13  

 

     
     
 

Football Regional Semifinal Matchups

 

Division III

Mansfield Senior vs. Parma Hts Holy Name

Friday at Brunswick High School

 

 

Division IV

West Holmes vs. Van Wert

Saturday at Marion Harding High School

 

Canton South vs. Jefferson Area

Saturday at South Range High School

 

 

Division VI

Dalton vs. Kirtland

Saturday at Nordonia High School

 

Colonel Crawford vs. Columbus Grove

Saturday at Findlay High School

 

Crestview vs. Columbia

Saturday at Medina High School

 

 

Division VII

Lucas vs. Danville

Saturday at Clear Fork High School

 

Gibsonburg vs. Antwerp

Saturday at Liberty Center High School

 

 
C

 

 

 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 

 

 

 

C

Saturday, November 5

 Division II

At Millbury Lake High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Galion

26

16 17 8  

Coldwater

24

25 25 25  

(2)

     
     
C

Division IV

At Strongsville High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Monroeville

25 25 25 25

 

         

Wellsville

18 27 13 15

 

 

       

 

     
     
C

 

 

 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

C

Saturday, November 5

Division II

At Zanesville High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

New Philadelphia

0

Marietta

     1 (F)

     

(2)

     
     
C

Division III

At Warren Howland

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Akron Manchester

1

 

 

Poland Seminary

     0 (F)

 

      

 

     
     
C

 

 

 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

C

Saturday, November 5

Division II

At Twinsburg High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

CVCA

1

Warren Howland

      2 (F)

     

(2)

     
     
C

 

 

 

High School Football Playoff Scoreboard

 

 

 

 

C

Friday, November 4

Division III

Region 10

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Parma Padua

32

Defiance

0

@ Tiffin Columbian

  28 (F)

@ Mansfield Senior

       16 (F)

(2)

     

 

Norton

28

Lutheran West

10

@ Clyde

  13 (F)

@ Holy Name

      20 (F)

 

     
     
C

Division IV

Region 13

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Akron Buchtel

31

Struthers

35

@ Northwest

  14 (F)

@ West Branch

       54 (F)

(2)

     

 

Canton South

56

Jefferson Area

26

@ Lisbon Beaver

  48 (F)

@ Girard

      20 (F)

 

     
     
C

Region 14

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Bellevue

6

St. Mary's Memorial

21

@ Cleveland Glenville

  43 (F)

@ West Holmes

       56 (F)

(2)

     

 

Clear Fork

14

Van Wert

29

@ Elyria Catholic

  42 (F)

@ Perkins

      22 (F)

 

     
     
C

Division V

Region 17

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Cardinal Mooney

24

Garfield

10

@ Norwayne

  17 (F)

@ South Range

       49 (F)

(2)

     

 

Fairless

0

Ridgewood

6

@ Perry

  35 (F)

@ Garaway

      21 (F)

 

     
     
C

Region 18

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Huron

3

Liberty-Benton

7

@ Coldwater

  14 (F)

@ Liberty Center

       31 (F)

(2)

     

 

Oak Harbor

20

Defiance Tinora

15

@ Eastwood

    24 (F)

@ Elmwood

      34 (F)

 

     
     
C

Division VI

Region 21

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Brookfield

3

Canton CC

14

@ Dalton

  26 (F)

@ Mogadore

       19 (F)

(2)

     

 

United

6

Cuyahoga Heights

10

@ Kirtland

  48 (F)

@ Valley Christian

      6 (F)

 

     
     
C

Region 22

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Colonel Crawford

21

Patrick Henry

22

@ Carey

    14 (F)

@ Crestview

       31 (F)

(2)

     

 

Columbus Grove

34

Hopewell-Loudon

6

@ Northwestern

  22 (F)

@ Columbia

      36 (F)

 

     
     
C

Region 23

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Loudonville

7

Shenandoah

20

@ Nelsonville-York

  14 (F)

@ Fort Frye

       71 (F)

(2)

     

 

West Jefferson

40

Worthington Christian

*

@ Dawson-Bryant

  47 (F)

@ Bellaire

      *

 

     
     
C

Division VII

Region 25

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Norwalk St. Paul

22

Hillsdale

41

@ Southern

  42 (F)

@ Danville

       42 (F)

(2)

     

 

Lucas

35

NM Springfield

6

@ Lowellville

  25 (F)

Warren JFK

      13 (F)

 

     
     
C

Region 26

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Gibsonburg

30

Delphos St. John's

14

@ Waynesfield-Goshen

  20 (F)

@ Lima CC

       48 (F)

(2)

     

 

Pandora-Gilboa

21

Delphos Jefferson

34

@ McComb

  26 (F)

@ Antwerp

      35 (F)

 

     
     
C

Other Playoff Scores

Division I

Region 1

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Massillon Jackson

0

Wadsworth

36

@ Lakewood St. Ed's

  42 (F)

@ Medina

       49 (F)

(2)

     

 

Cleve. St. Ignatius

50

Canton McKinley

14

@ Cleveland Heights

  49 (F)

@ Mentor

      19 (F)

 

     
     
C

Region 2

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Olentengy Liberty

28

Kettering Fairmont

0

@ Dublin Jerome

  14 (F)

@ Springfield

       21 (F)

(2)

     

 

Olentangy Berlin

8

Marysville

21

@ Perrysburg

  24 (F)

@ Centerville

      42 (F)

 

     
     
C

Region 3

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Hilliard Bradley

7

Westerville Central

0

@ Gahanna Lincoln

  29 (F)

@ Upper Arlington

       31 (F)

(2)

     

 

Pick North

20

Hilliard Davidson

7

@ Pick Central

  28 (F)

@ New Albany

      38 (F)

 

     
     
C

Region 4

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Cincinnati St. Xavier

7

Milford

6

Cincinnati. Moeller

  28 (F)

@ Cincinnati Elder

       31 (F)

(2)

     

 

Mason

29

Cincinnati Princeton

0

@ Springboro

  26 (F)

@ Lakota West

      35 (F)

 

     
     
C

Division II

Region 5

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Barberton

13

Nordonia

28

@ Akron Hoban

  41 (F)

@ Riverside

       62 (F)

(2)

     

 

Akron St. V/St. M

21

Walsh Jesuit

7

@ Austintown Fitch

  14 (F)

@ Hudson

      34 (F)

 

     
     
C

Region 6

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

North Royalton

14

North Olmstead

7

@ Avon

    35 (F)

@ Medina Highland

       49 (F)

(2)

     

 

Olmstead Falls

28

Avon Lake

0

@ Anthony Wayne

  10 (F)

@ Toledo CC

      21 (F)

 

     
     
C

Region 7

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Canal Winchester

0

Columbus DeSales

7

@ Massillon

  34 (F)

@ Uniontown Lake

       13 (F)

(2)

     

 

Big Walnut

35

N. Canton Hoover

21

@ Watkins Memorial

  21 (F)

@ Westerville South

      27 (F)

 

     
     
C

Region 8

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Hamilton Ross

21

Little Miami

20

@ Cin. Winton Woods

  34 (F)

@ Cin. Anderson

       34 (F)

(2)

     

 

Cincinnati. Withrow

28

Piqua

14

@ Kings Mills Kings

  49 (F)

@ Trenton Edgewood

      21 (F/OT)

 

     
     
C

Other Division III

Region 9

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Geneva

7

Aurora

14

@ Chardon

  35 (F)

@ Canfield

       42 (F)

(2)

     

 

Kenston

31

Tallmadge

28

@ Youngstown Chaney

  7 (F)

@ Ursuline

      45 (F)

 

     
     
C

Region 11

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Washington CH

34

Granville

7

@ Sheridan

  60 (F)

@ Jackson

       41 (F)

(2)

     

 

Bloom-Carroll

20

London

22

@ Tri-Valley

  7 (F)

@ Col. Bishop Watterson

      41 (F)

 

     
     
C

Region 12

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

New Richmond

14

Monroe

36

@ Hamilton Badin

  41 (F)

@ Western Brown

       39 (F)

(2)

     

 

Bellbrook

0

Trotwood-Madison

14

@ Wapakoneta

  29 (F)

@ Tippecanoe

      43 (F)

 

     
     
C

Other Division IV 

Region 15

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Col. Bishop Ready

24

Col. Bishop Hartley

0

@ St. Clairsville

  21 (F)

@ Steubenville

       34 (F)

(2)

     

 

Gallia Academy

14

Cambridge

39

@ Indian Valley

  35 (F)

@ Columbus East

      40 (F/2OT)

 

     
     
C

Region 16

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Spring. Shawnee

0

Kettering Alter

24

@ Cin. Wyoming

  35 (F)

@ Cincinnati Taft

       26 (F)

(2)

     

 

Clinton-Massie

56

Eaton

0

@ Urbana

  42 (F)

@ Cin. McNichols

      24 (F)

 

     
     
C

Other Division V

Region 19

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Portsmouth

7

West Muskingum

16

@ Ironton

  48 (F)

@ Harvest Prep

       47 (F)

(2)

     

 

Columbus Academy

0

Wheelersburg

55

@ Portsmouth West

  21 (F)

@ Barnesville

      31 (F)

 

     
     
C

Region 20

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Blanchester

16

Preble Shawnee

7

@ Valley View

  49 (F)

@ Milton-Union

       42 (F)

(2)

     

 

Cincinnati Medeira

28

Brookville

38

@ Zane Trace

  19 (F)

@ Northeastern

      15 (F)

 

     
     
C

Other Division VI

Region 24

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

West Liberty Salem

0

Paint Valley

0

@ Marion Local

  56 (F)

@ Allen East

       49 (F)

(2)

     

 

Twin Valley South

7

Cin. Country Day

7

@ Versailles

  58 (F)

@ Tri-Village

      49 (F)

 

     
     
C

Other Division VII

Region 27

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Port. Notre Dame

0

Fairfield Christian

12

@ Newark Catholic

  35 (F)

@ Hannibal River

       55 (F)

(2)

     

 

Waterford

34

Sciotoville

12

@ Reedsville Eastern

  7 (F)

@ Caldwell

      56 (F)

 

     
     
C

Region 28

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Springfield CC

6

Southeastern

27

@ Ansonia

  46 (F)

@ Fort Loramie

       55 (F)

(2)

     

 

New Breman

39

Minster

45

@ Riverside

  8 (F)

@ Mechanicsburg 

      21 (F)

 

     
     
C

 

 

 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 

 

 

 

C

Thursday, November 3

 Division II

At Galion High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Liberty-Benton

25

13 25 16 11

Vermilion

25

15 20 12

Gilmour Academy

18

25 21 25 15

Col. Bishop Hartley

23

25 25 25

(2)

     
     
C

At Vandalia Butler High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Cin. Mercy McAuley

22 21 21

Highland

25 23 24 21  

Roger Bacon

25 25 25

Hamilton Badin

22

25 25 25  

 

     
     
C

Division III

At Barberton High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Col. Crestview

14

16 14    

Waynedale

19

20 16

Mentor Lake Catholic

25

25 25    

Independence 

25

25 25

(2)

     
     
C

At Millbury Lake High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Galion

23 25 25 25

Coldwater

25 25 25    

Fairbanks

25 21 23 19

Fairview

14

15 15    

 

     
     
C

At Kettering Fairmont High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Cin. Summit CD

27

25 25 20 17

Versailles 

25

25 25

Miami East

29

25 20 25 15

Cardington

13

16 21

(2)

     
     
C

Division IV 

At Strongsville High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Monroeville

25 25 25

Ashtabula St. John

19 14 11    

Canton CC

13 10 19

Wellsville

25

25 25    

 

     
     
C

At Elida High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Hicksville

22

25 25 25  

Convoy Crestview

25

14 25 19 15

Carey

25

11 21 20  

Tiffin Calvert

19

25 18 25 12

(2)

     
     
C

 

 

 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

C

Wednesday, November 2

Division I

At Brunswick High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Wooster

0

Cle. St. Ignatius

    6 (F)

     

(2)

     
     
C

Division II

At Lima Senior High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Lima Shawnee

2

 

 

Lexington

    1 (F)

 

    

 

     
     
C

At Strongsville High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

CVCA

1

Bay

     0 (F)

     

(2)

     
     
C

Division III

At Tiffin Columbian High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Ottoville

1

 

 

Mansfield Christian

     0 (F)

 

    

 

     
     
C

At Ravenna High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Beechwood

2

Norwayne

   1 (F/2 OT)

     

(2)

     
     
C

 

 

 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

C

Tuesday, November 1

Division II

At Wooster High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Copley

8

Lexington

    1 (F)

     

(2)

     
     
C

At Cambridge High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

New Philadelphia

2

 

 

Dover

    0 (F)

 

    

 

     
     
C

Division III

At Northwest High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Chippewa

0

Akron Manchester

    1 (F)

     

(2)

     
     
C

At Port Clinton High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Woodmore

1

 

 

Norwayne

     0 (F)

 

    

 

     
     
C

 

 

 

High School Football Playoff Scoreboard

 

 

 

 

C

Saturday, October 29

Division VI

Region 23

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Northmor

27

@ Bellaire

     54 (F)

       

(2)

     
     
C

 

 

 

High School Volleyball Tournament Scoreboard

 

 

 

 

C

Saturday, October 29

Division II

 At Westerville Central High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Highland

25

25 18 25 16

Bloom Carroll

23

14 25 27 14

(2)

     
     
C

 Division III

At Mt. Vernon Nazarene University

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Marion Pleasant

25 17 13 21

 

         

Cardington

23 25 25 25

 

 

       

 

     
     
C

At Elyria High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Independence

25

25 25    

Chippewa

22

14 12    

(2)

     
     
 

At Smithville High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Massillon Tuslaw 

15 22 23

 

         

Waynedale

25 25 25

 

 

       

 

     
     
C

 

 

 

High School Girls' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

C

Saturday, October 29

Division II

At Lexington High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Ontario

1

Lexington

    2 (F/OT)

     

(2)

     
     
C

Division III

At Millbury Lake High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Oak Harbor

0

 

 

Maumee

    1 (F)

 

    

 

     
     
C

 

 

 

High School Boys' Soccer Tournament Scoreboard

 

 

 

 

C

Saturday, October 29

Division I

At Elyria High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Strongsville

1

Wooster

    3 (F)

     

(2)

     
     
C

Division III

At Tiffin Columbian High School

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

 

Mansfield Christian

1

 

 

Bluffton

    0 (F)

 

    

 

     
     
C

 

 

 

High School Football Playoff Scoreboard

 

 

 

 

C

Friday, October 28

Division II

Region 6

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Ashland

7

Toledo St. John's

35

@ Toledo CC

   69 (F)

@ Olmstead Falls

       56 (F)

(2)

     

 

Westlake

0

Sylvania Southview

0

@ Avon

  49 (F)

@ Avon Lake

      26 (F)

 

     

C

Oregon Clay

14

Valley Forge

34

@ Medina Highland

   49 (F)

@ North Olmstead

       42 (F)

(2)

     

 

North Ridgeville

16

North Royalton

42

@ Anthony Wayne

  21 (F)

@ Fremont Ross

      41 (F)

 

     
     
C

Division III

Region 9

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Aurora

27

Kenston

40

@ CVCA

   24 (F)

University School

       33 (F)

(2)

     

 

New Philadelphia

10

Alliance

21

@ Canfield

  27 (F)

@ Chaney

      35 (F)

 

     

C

Akron East

15

Cle. Villa-St. Joe

7

@ Chardon

   42 (F)

@ Tallmadge

       21 (F)

(2)

     

 

Hawken

12

Geneva

49

@ Ursuline

  43 (F)

@ Gilmour Academy

      48 (F)

 

     
     
C

Region 10

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Rocky River

7

Defiance

63

@ Tiffin Columbian

   41 (F)

@ Cloverleaf

       28 (F)

(2)

     

 

Oberlin Firelands

35

Bay Village

2

@ Clyde

  63 (F)

@ Norton

      35 (F)

 

     

C

Ontario

0

Parma Padua

35

@ Mansfield Senior

   38 (F)

@ Medina Buckeye

       7 (F)

(2)

     

 

Copley

13

Toledo Scott

0

@ Holy Name

  49 (F)

@ Lutheran West

      31 (F)

 

     
     
C

Division IV

Region 13

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Streetsboro

21

Hubbard

20

@ Northwest

   49 (F)

@ Girard

       30 (F)

(2)

     

 

Salem

21

Akron Buchtel

24

@ Canton South

    28 (F)

@ Woodridge

      21 (F)

 

     

C

Mogadore Field

20

Poland Seminary

13

@ West Branch

   52 (F)

@ Jefferson Area

       14 (F)

(2)

     

 

Akron Coventry

35

Edgewood

14

@ Beaver

  56 (F)

@ Struthers

      49 (F)

 

     
     
C

Region 14

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Shelby

7

Napoleon

8

@ West Holmes

   49 (F)

@ Cle. Glenville

       46 (F)

(2)

     

 

River Valley

14

Bryan

0

@ Perkins

  65 (F)

@ Elyria Catholic

      43 (F)

 

     

C

Upper Sandusky

26

Wauseon

7

@ Clear Fork

   56 (F)

@ Van Wert

       40 (F)

(2)

     

 

Galion

9

Buckeye Valley

18

@ Bellevue

  40 (F)

@ St. Mary's Memorial

      42 (F)

 

     
     
C

Division V

Region 17

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Smithville

7

Youngstown Liberty

6

@ Garaway

   48 (F)

@ South Range

       35 (F)

(2)

     

 

Wooster Triway

8

Cardinal Mooney

45

@ Perry

  60 (F)

@ Richmond Edison

      14 (F)

 

     

C

Harrison Central

7

Ridgewood

21

@ Norwayne

   71 (F)

@ Burton Berkshire

       0 (F)

(2)

     

 

Orrville

22

Garfield

48

@ Fairless

  47 (F)

@ Conneaut

      21 (F)

 

     
     
C

Region 18

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Port Clinton

20

Defiance Tinora

37

@ Liberty Center

   61 (F)

@ Highland

       7 (F)

(2)

     

 

Fredericktown

7

Delta

24

@ Eastwood

  49 (F)

@ Elmwood

      49 (F)

 

     

C

Edison

14

North Union

7

@ Huron

   35 (F)

@ Coldwater

       41 (F)

(2)

     

 

Genoa Area

36

Liberty-Benton

63

@ Oak Harbor

  47 (F)

@ Archbold

      35 (F)

 

     
     
C

Region 19

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Columbus Academy

36

Northwest

6

@ Centerburg

   14 (F)

@ Portsmouth West

       49 (F)

(2)

     

 

Minford

7

Heath

0

@ Ironton

  51 (F)

@ Wheelersburg

      59 (F)

 

     

C

Meigs

0

West Muskingum

22

@ Harvest Prep

   47 (F)

@ Fairland

       21 (F/OT)

(2)

     

 

Piketon

14

Portsmouth

28

@ Barnesville

  21 (F)

@ Union Local

      26 (F)

 

     
     
C

Division VII

Region 21

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Jackson-Milton

7

Pymatuning Valley

8

@ Dalton

   62 (F)

@ Brookfield

       48 (F)

(2)

     

 

Independence

6

Middlefield Cardinal

26

@ Kirkland

  48 (F)

@ Cuyahoga Hts.

      35 (F)

 

     

C

Ravenna Southeast

21

Mineral Ridge

7

@ Mogadore

   48 (F)

@ Canton CC

       35 (F)

(2)

     

 

Garfield Hts Trinity

0

Hanoverton United

62

@ Valley Christian

  53 (F)

@ Rootstown

      49 (F)

 

     
     
C

Region 22

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Riverdale

6

Seneca East

14

@ Carey

   49 (F)

@ Hopewell-Loudon

       25 (F)

(2)

     

 

Wayne Trace

0

Margaretta

14

@ Crestview

  38 (F)

@ Colonel Crawford

      49 (F)

 

     

C

Mapleton

22

Black River

17

@ Columbia

   42 (F)

@ Columbus Grove

       42 (F)

(2)

     

 

Western Reserve

14

Patrick Henry

18

@ Northwestern

  28 (F)

@ Ottawa Hills

      10 (F)

 

     
     
C

Region 23

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Mt. Gilead

20

West Jefferson

49

@ Worthington Christian

   55 (F)

@ Newcomerstown

       14 (F)

(2)

     

 

Rock Hill

7

Malvern

43

@ Loudonville

  42 (F)

@ Dawson-Bryant

      67 (F)

 

     

C

Marion Elgin

6

Berne Union

0

@ Fort Frye

   57 (F)

@ Shenandoah

       38 9F)

(2)

     

 

Grove City Christian

7

 

 

@ Nelsonville-York

  55  (F)

 

     

 

     
     
C

Division VII

Region 25

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Windham

18

Lucas

35

@ Danville

   41 (F)

@ Toronto

       26 (F)

(2)

     

 

South Central

21

Fairport Harding

9

@ Southern

  65 (F)

@ Warren JFK

      37 (F)

 

     

C

Lisbon

20

Stuebenville CC

14

@ Norwalk St. Paul

   64 (F)

@ Lowellville

       54 (F)

(2)

     

 

Conotton Valley

24

Vienna Mathews

0

@ Hillsdale

  62 (F)

@ NM Springfield

      42 (F)

 

     
     
C

Region 26

 

 

TEAMS

SCORE

TEAMS

SCORE

 

     

C

Tiffin Calvert

14

North Central

8

@ Lima CC

   41 (F)

@ Waynesfield-Goshen

       32 (F)

(2)

     

 

Edgerton

14

Delphos St. John's

55

@ Gibsonburg

  42 (F)

@ Arlington

      24 (F)

 

     

C

Edon

3

Delphos Jefferson

31

@ McComb

   57 (F)

@ Ayersville

       26 (F)

(2)

     

 

Hardin-Northern

13

Pandora-Gilboa

42

@ Antwerp

  43 (F)

@ USV

      8 (F)

 

 <